full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: Тајниот V8 прототип на Porsche!

Кон крајот на 80-тите години, Porsche планираше наследник на легендарниот 959, а концептот кој...

ТУРБО ТЕСТ – Porsche 911 Carrera 3.4 – Остварување на сонот!

Секој човек треба барем еднаш во животот да седне зад воланот на автомобил со моторот на...

Porsche 911 GT3 е светски спортски автомобил на годината за 2014!

По доделувањето на наградата за светски автомобил на годината, беше доделено и признанието...

Porsche Macan претставен на Skopje Fashion Week!

Малиот SUV на Porsche ја имаше својата Македонска премиера како дел од Skopje Fashion Week!

Повеќе сила за „малиот 911“ – Porsche ги претстави Boxster и Cayman во GTS изведба!

Со 15 коњски сили повеќе од соодветните S модели, новите GTS изведби на Boxster и Cayman можат да се...

Porsche ќе ги замени моторите на тековните 911 GT3 модели!

По неодамнешните проблеми кои се јавија кај GT3 изведбата на популарниот Porsche 911, инженерите...

Како изгледа системот за задно управување на Porsche 911 GT3?

Првиот сериски произведен Porsche 911 со систем за активно задно управување е токму моделот GT3...

Porsche ја паузира продажбата на 911 GT3 заради запалени возила

Германскиот производител на спортски возила ја паузира продажбата на моделот 911 GT3 заради...

Techart им ветува повеќе забава на купувачите на Porsche 911 Turbo S

Благодарение на тјунинг пакетот на Techart, сопствениците или идните купувачи на Porsche 911 Turbo S ќе...

Porsche ја отвори сезоната – и освои победа во GTLM-класата во Daytona!

Натпреварувачката сезона на Porsche започна со победа на престижната трка 24 Часа Daytona!

Porsche 911 Targa – за оние кои го сакаат најдоброто од двата светови!

Не можете да се одлучите дали сакате Porsche 911 со цврст покрив или кабриолет? Тука е моделот...

Porsche конечно го претстави помалиот SUV – новиот Macan!

Помладиот и помал брат на големиот Cayenne ќе се нуди со два бензински и еден дизел мотор кои ќе...

Утринска Гимнастика: Porsche Cayenne Turbo S надвор од асфалтираните патишта!

Инженерите од Porsche сакаат да ги демонстрираат теренските можности на Cayenne Turbo S, па задачата...

Porsche ги претстави новите Panamera Turbo S и Executive

За оние кои сакаат да ја имаат најбрзата верзија на Panamera, тука е Turbo S, а за оние на кои им е...