full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: 330+ со новиот Porsche 911 Turbo S на германскиот аутобан!

Новиот Porsche 911 Turbo S располага со 650 коњски сили и 800 Nm вртежен момент благодарение на неговиот 3.8-литарски твин-турбо боксер. И како изгледа тоа кога нема ограничување на брзината?

Верувајте, навистина е тешко да се најдат зборови за да се опише колку е 911 Turbo S навистина брз и колку насилно забрзува. Ние неколку пати сме имале можност да го возиме 911 Turbo S од минатата генерација и секогаш нè оставал без зборови. Сега, колегите од AutoTop имале можност да поминат малку време со новиот модел… И погледнете како тоа изгледа.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.