Утринска Гимнастика: Porsche 911 Turbo S – Усовршување на одличната формула! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche 911 Turbo S – Усовршување на одличната формула!

Германскиот производител пред само неколку дена го претстави новиот 911 Turbo S, a сега преку кратко видео не потсетува на еволуцијата на моделот.

Уште од 1974 година, компанијата вложувала големи напори да го направи најбрзиот, најпредизвикувачкиот и најлегендарниот спортски автомобил, кој светот го има видено. Првата генерација беше навистина успешна и го отвори патот кон уште поусовршени следни генерации.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.