Вечерно Кино: Леонардо ди Каприо за новиот Fiat 500e – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Леонардо ди Каприо за новиот Fiat 500e

Fiat вчера го претстави новиот, електричен 500е – а вечерва Leonardo Di Caprio ќе ни зборува малку за важноста на електричните возила за иднината на нашата планета.

Новиот, електричен Fiat 500e може да помине 350 километри со едно полнење, да достигне 100 километри на час за рамно 9 секунди, како и максимална брзина од 150 километри на час.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.