full screen background image
Search

ТАГ: ,

Porsche наскоро ќе го претстави новиот Cayman?

Porsche изјави дека својот најнов модел ќе го претстави на саемот во Los Angeles, а единствениот...

Porsche Boxter by TechArt

Целта на TechArt била да го истакнат спортскиот карактер на веќе привлечниот Porsche Boxster со...

Porsche Cayenne нашминкан од Kahn Design

Уште од неговата прва генерација, Porsche Cayenne беше омилен на тјунерите кои се обидуваа да ги...

Porsche 911 GT2 RS тјунирано од Wimmer RS

Германскиот тјунинг бренд Wimmer RS претстави специјален пакет во ограничен број од 500...

Премиера: Porsche Cayenne Turbo S

Porsche ја претстави најсилната верзија од втората генерација на Porsche Cayenne со новиот Turbo S модел...

Porsche Panamera Sport Turismo Concept – Предвесник на работите што доаѓаат?

„Протекоа“ неколку фотографии од Sport Turismo изведбата на Panamera, која носи многу новитети!

Porsche 911 Cabrio Gemballa GT

Бидејќи Gemballa има нови сопственици, тјунинг компанијата може да се фокусира на нивната...

Премиера: Porsche Cayenne S Diesel

Porsche тукушто ги објави официјалните податоци за новиот Cayenne S Diesel. Големиот Cayenne од сега ќе се...

Панорама: Новите Porsche 911 Carrera 4 и 4S

Неодамна ви ги претставивме првите официјални слики од верзијата со погон на сите тркала од...

Први официјални фотографии од 2013 Porsche 911 Carrera 4 и 4S

Гамата на новиот Porsche 911 само што се прошири со излегувањето на првите фотографии од моделите...

Porsche Panamera караван ќе дебитира во Париз

Porsche го потврди дебитирањето на караван концепт, базиран на Panamera, на овогодинашниот Саем во...

VW го заврши превземањето на Porsche

Volkswagen стана сопственик и на овој Германски спортски бренд, со тоа што го заврши превземањето...

Porsche 918 Spyder во Martini Racing издание!

Martini Racing е комбинација која е своевидна легенда меѓу тркачките ентузијасти. Комбинацијата...

Porsche Panamera GP-970 by NLC

Тјунерите од NLC, направија агресивен стајлинг пакет за популарната Panamera, кој изгледа како да...