Утринска Гимнастика: Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid против 911 Turbo S – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid против 911 Turbo S

Од една страна имаме голем мега-седан во форма на Panamera Turbo S E-Hybrid со 680 коњски сили, од другата страна иконскиот 911 Turbo S со 580 коњски сили. Што мислите, кој е побрз на половина милја?

„На хартија“ работите се интересни – иако Panamera Turbo S E-Hybrid има 100 коњски сили повеќе, истовремено тежи скоро 700 килограми повеќе не само поради поголемите димензии, туку и поради батериите и електромоторите. Но сепак, зборуваме за Porsche… Да не го расипуваме резултатот – уживајте.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.