full screen background image
Search

ТАГ: ,

Ford Focus ST на SEMA 2012

Ford сериозно го сфаќа своето учество на саемот во Las Vegas, па така по претставените четири...

Ford Mustang на SEMA 2012

Ford ќе претстави неколку модифицирани верзии на легендарниот Mustang на овогодинешниот SEMA...

Утринска Гимнастика: Експлозија на гума во забавено движење

Vaughn Gittin Jr. продолжува со создавање забавни дрифт видеа, исполнети со чад и горење гуми.

Наредниот Ford Focus RS ќе добие 2.3-литарски EcoBoost мотор со 350 кс?

Најновиот извештај, кој доаѓа од инженерскиот менаџер на Европската дивизија на тимот RS,...

Утринска Гимнастика: Ken Block на Formula Drift

Доколку сте жедни за нова епизода од авантурите на Кен Блок, тој е тука со кратко ново видео...

Заминувањето продолжува – Ford се повлекува од WRC

По откажувањето на Mini, сега и Ford ги објави плановите дека ќе се повлече од Светскиот Рели...

Утринска Гимнастика: Лудориите на Vaughn Gittin Jr.

Една од многуте предности од да се биде професионален дрифтер е можноста да се прават работи...

Ford Mondeo на SEMA Motor Show

Ford оваа година на SEMA саемот за автомобили реши да претстави дури четири верзии на новото Mondeo.

WRC: Јари-Мати Латвала ја прекина победничката серија на Себастијан Лоеб

Јари-Мати Латвала ја извојува неговата втора победа сезонава и лесно доминираше на Релито...

Ford Edge, EcoSport и Mustang доаѓаат во Европа

Ford дефинитивно сака да биде застапен на глобално ниво! По новото Mondeo кое во Америка е под...

1.0 EcoBoost моторот ќе се нуди и во новото Ford Mondeo

Автомобилите од D-сегментот, како Ford Mondeo, со секоја нова генерација стануваат се поголеми, но...

Ford Fiesta доби фејслифт!

Fiesta е еден од предводниците во популарниот Б-сегмент, но доколку сака да го задржи приматот...

Formula Ford постави 11-то најбрзо време на Nürburgring

Formula Ford комплетираше еден круг околу “Зелениот Пекол” за време од 7 минути и 22 секунди.

Ford инвестира во развојот на електрични и хибридни возила!

Ford дефинитивно почна да размислува за иднината на автомобилизмот. Сега ќе инвестира 135...