full screen background image
Search

ТАГ: ,

WRC: Јари-Мати Латвала ја прекина победничката серија на Себастијан Лоеб

Јари-Мати Латвала ја извојува неговата втора победа сезонава и лесно доминираше на Релито...

Ford Edge, EcoSport и Mustang доаѓаат во Европа

Ford дефинитивно сака да биде застапен на глобално ниво! По новото Mondeo кое во Америка е под...

1.0 EcoBoost моторот ќе се нуди и во новото Ford Mondeo

Автомобилите од D-сегментот, како Ford Mondeo, со секоја нова генерација стануваат се поголеми, но...

Ford Fiesta доби фејслифт!

Fiesta е еден од предводниците во популарниот Б-сегмент, но доколку сака да го задржи приматот...

Formula Ford постави 11-то најбрзо време на Nürburgring

Formula Ford комплетираше еден круг околу “Зелениот Пекол” за време од 7 минути и 22 секунди.

Ford инвестира во развојот на електрични и хибридни возила!

Ford дефинитивно почна да размислува за иднината на автомобилизмот. Сега ќе инвестира 135...

Видео: Teaser видео за Ford Focus ST Sessions

Сите го очекуваме новиот спортист на Ford, Focus ST. Денес Ford објави едно интересно видео во кое ја...

Ken Block и Сан Франциско = GYMKHANA 5!

Како што претходно споменавме, на 9-ти Јули DC Shoes ја претстави петтата епизода од лудориите на...

Наредниот Ford Focus RS ќе има 330 КС

Ford објави нови информации за следната трета генерација на Ford Focus RS, според кои моделот...