full screen background image
Search

ТАГ: ,

ТЕСТ: Ford B-Max 1.0 Ecoboost Titanium – Поинаков пристап кон практичноста!

Секогаш ја поздравуваме храброста кога некој производител ќе понуди нешто несекојдневно на...

Нов Ford Escort претставен во Шангај

Ford ја оживеа назнаката Escort со нов концепт прикажан на автомобилскиот саем во Шангај.

Hennessey Ford GT постигна 430 км/ч за само една милја

Американската тјунинг компанија Hennessey постигна нов брзински рекорд на оддалеченост од една...

Вон Гитин Јуниор кон нови победи со новиот Ford Mustang RTR

Шампионот во Formula Drift, Вон Гитин Јуниор само што го претстави новиот Ford Mustang RTR кој ќе го...

Наредниот Ford Focus RS ќе има 335кс и ќе чини 40.000 евра

Најновите вести најавуваат дека третата генерација на најбрзата RS верзија од Focus ќе излезе...

ТЕСТ: Ford Mondeo 2.0 TDCi Trend – Почувствувајте се како James Bond!

Mondeo е модел кој беше лансиран во сега веќе далечната 2007 година, но тоа не значи дека не е...

Кен Блок и Fifteen52 го создадоа Ford Focus TrackSTer

Ford, Ken Block и тјунерот Fifteen52 го претставија заедничкиот проект Ford Focus TrackSTer на овонеделниот саем...

Започна производството на Fiesta ST

Ford започна со сериското производство на спортската Fiesta ST во својата фабрика во Келн,...

Новите шари и канцеларии на Кен Блок и Hoonigan Racing Division

Тркачката дивизија Hoonigan на светски познатиот шоумен Кен Блок ги претстави нивниот нов...

Ford Focus ST доби мофикации од Shelby!

Најновиот член на Shelby семејството е новиот Focus ST. Shelby пакетот за Focus ST ќе чини 15.000 долари, но за...

ТЕСТ: Ford Focus Sedan 1.6 TDCi Trend – Спортски карактер и фамилијарна практичност!

Најновата, трета генерација на Ford Focus веќе и не е толку нов автомобил – повеќе од една година...

Ford Fiesta е подготвена за сите услови!

Како се тестираат новите автомобили? Во Ford малку поинаку и екстремно! Од екстремни патишта...

Први информации за следниот Ford Mustang

Новата генерација на Ford Mustang ќе дебитира во 2015, на 50 годишнината од моделот, а ние ви...

Времеплов: Историјата на Ford Fiesta

Денес ќе ве вратиме назад низ времето, потточно во 1972 година кога се раѓа идеата за мал,...