full screen background image
Search

Новиот Focus RS ќе биде претставен на 3ти Февруари!

Ford официјално потврди – новиот кандидат за крал на жешките хечбекови ќе биде претставен на 3ти Февруари!

Она што веќе го знаеме за новиот Focus RS е дека ќе има погон на сите четири тркала, и дека ќе нуди повеќе од 300 коњски сили, извлечени од истиот 2.3-литарски EcoBoost турбо-бензинец кој се наоѓа и кај новиот Mustang. Сега за сега можеме само да го погледнеме видеото со кое Ford го најавува новиот Focus RS, и ни останува само уште малку да почекаме!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.