Вечерно Кино: Ford Mondeo е автомобил на Годината во Македонија за 2015! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Ford Mondeo е автомобил на Годината во Македонија за 2015!

Како што веќе знаете, Ford Mondeo е овогодинешниот Автомобил на Годината во Македонија – погледнете една кратка ретроспектива за победничкиот автомобил, како и за новите технологии кои му ја извојуваа победата!

Интересни јубилеи се вртат околу Ford оваа година – веќе 20 години Ford се продава на Македонскиот пазар, а изборот за Автомобил на Годината во Македонија го слави својот 20-ти роденден. Ние веќе два пати се дружевме со Ford Mondeo – еднаш за време на настанот за медиуми организиран во Грција, и еднаш тука во Македонија како дел од редовните тестирања кои ги правиме, и со задоволство можеме да кажеме дека Mondeo сосем заслужено ја однесе наградата за Автомобил на Годината.

Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.