full screen background image
Search

Вечерно кино: Ford Focus ST – бензин или дизел?

Дискусиите меѓу поборниците на бензинците и оние кои ги бранат дизелите никогаш нема да завршат – но и Ford долева малку гориво во разгорениот оган!

Бензинскиот Ford Focus ST има на располагање 250 коњски сили и 361 Nm вртежен момент, додека дизелскиот Focus ST може да се пофали со 185 коњски сили, но цели 500 Nm вртежен момент. Погледнете го нивното соочување на Castle Combe тркачата патека во Велика Британија!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.