Малиот Toyota Aygo X-Wave добива платнен кров! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Малиот Toyota Aygo X-Wave добива платнен кров!

Јапонскиот производител ќе понуди опција за платнен кров кај најмалиот член на семејството – а моделот ќе се вика Aygo X-Wave!

Платнениот кров е дизајниран да ја опфати целата кровна површина на малиот Aygo, па покрај возачот и совозачот, и патниците на задната клупа ќе можат да уживаат во возење под отворено небо. Со кровот се управува електрично, преку команди поставени над возачот.

toyota-aygo-x-wave-rear

Со платнениот кров Toyota ќе се обиде дополнително да им се доближи на помладите и подинамични купувачи кон кои цели со малиот и урбан Aygo. Ние веќе го возевме Aygo и останавме импресионирани од малиот урбан автомобил на Toyota – прочитајте повеќе!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.