full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Вистински против виртуелен Ford Focus ST на Goodwood!

Новиот Focus ST и неговиот виртуелен двојник си ги измерија силите на овогодинешниот Goodwood Festival of Speed – погледнете кој стигна прв на целта!

Зад воланот на вистинскиот Focus ST беше Ben Collins – познат и како Stig од Top Gear – а зад „воланот“ на виртуелниот Focus ST се најде Krisztian Somodi кој ја игра оваа игра на професионално ниво. Борбата беше тесна – ви останува само да видите кој стигна прв на целта!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.