full screen background image
Search

Новиот Ford Mustang V8 се искачува на Goodwood!

Ние сме едноставно заљубени во новиот Mustang и со нетрпение го очекуваме неговото пристигнување и кај нас – а во меѓувреме можеме само да уживаме видеата кои се објавуваат на Интернет.

Како и многу други автомобили, и новиот Ford Mustang се искачи на Goodwood Hillclimb на истиомениот Goodwood Festival of Speed. Зад воланот беше професионалниот возач Paul Swift. Погледнете како тоа изгледаше!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.