full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Тестирањето на новиот Ford Mustang Shelby GT350!

Ретки се можностите да погледнеме како се тестираат автомобилите, уште поретко можеме да видиме како се тестираат спортските автомобили.

Ford објави видео каде се објаснува тестирањето низ кое проаѓа новиот Mustang Shelby GT350 – односно екстремните услови во кои се тестира секој нивни автомобили.

Новиот Shelby GT350 треба да се појави на пазарот кон крајот на следната година и ќе биде своевидно деби за најмоќниот атмосферски мотор на Ford – 5.2 литарски V8 кој го носи името „Voodoo“ и испорачува 550 коњски сили при 8000 вртежи во минута! Центарот за тестирање на Ford може да симулира екстремни температури – од -40 па сè до +55 степени.

Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.