full screen background image
Search

ТАГ: ,

Наскоро од Инголштад – Audi Q8

Audi официјално објави дека ќе лансира врвен кросовер кој ќе ја носи назнаката Q8.

Audi TT Ultra Quattro Concept ќе биде прикажан на Wörthersee 2013

Audi ќе претстави супер лесен концепт од моменталната генерација на TT на овогодишниот настан...

Audi се подготвува за значително освежување на дизајнот

Германскиот бренд во посебно време е мета на критики кога станува збор за дизајнот....

Audi со четири нови RS модели оваа година!

По повод 30-годишнината на спортската дивизија на Audi – Quattro, Германците оваа година ќе...

Официјално: Audi ги прикажа новите А3 и S3 во седан изведба!

На автомобилскиот саем во Њу Јорк, производителот од Инголштад ги прикажа новите A3 и S3 во...

Nokian Tyres и Audi RS6 поставија нов светски брзински рекорд со 335.6 км/ч на мраз!

Финскиот производител на пневматици Nokian Tyres постави нов брзински рекорд користејќи Audi RS6...

Не успеал да ги види на саем, па автомобилите му ги донеле дома!

Кога Џошуа Смит бил на автомобилскиот саем во Чикаго и не му било дозволено да седне во Audi RS5,...

Утринска гимнастика: Audi R8 V10 Plus има многу да покаже!

Audi R8 V10 Plus може да се пофали со врескачки мотор кој нуди 542 коњски сили. Во ред, може да се...

Утринска Гимнастика: Audi S5 на 20-инчни Vossen VVS-CV7 фелни

И ова утро Vossen не послужи со кратко, но извонредно видео за да ни го разубави денот!

Audi A3 e-tron – Plug-in хибрид со 201 КС

Третата генерација на најпопуларниот модел на Audi, ќе добие и хибридна верзија и ќе го носи...

Официјално: Audi RS Q3 – Брз живот на висока нога!

Автомобилскиот господар на четирите прстени официјално го претстави новиот RS Q3, и објави...

Неделно Кино: Gymkhana со Audi A1 Quattro!

Инголштадскиот производител откри како изгледа Gymkhana низ објект во изградба и каллива...

Audi S3 Sportback – За оние кои сакаат простор и перформанси.

Веќе доволно знаеме за Audi A3, но спортските верзии секогаш ни се интересни. Кога со спортскиот...

Погледнете ја „Freedom“ рекламата на Audi од Американскиот Super Bowl

Главната улога во рекламата ја има Audi A4 Allroad – моделот кој е подготвен за авантури и надвор...