full screen background image
Search

ТАГ: ,

Галерија на денот: Audi RS5 на HRE S1010 фелни

Реномираниот производител на ултралесни алуминиумски фелни, HRE Wheels, објави фотогалерија од...

Премиера: Audi RS7 – Заокружување на А7 гамата!

По неодамнешното претставување на RS6 Avant, Audi го претстави RS7 Sportback на автомобилскиот саем во...

Audi SQ5 сега достапен и со бензински мотор со 350 коњски сили!

Веќе го знаеме Audi SQ5 TDI, моделот кој доаѓа со 3-литарски BiTDI мотор кој испорачува 308 коњски сили,...

Audi RS3 by Sportec забрзува до 100 км/ч за 3.8 секунди!

Швајцарската тјунерска компанија Sportec претстави засилена верзија од најспортската верзија...

2017 Audi R20 – Le Mans болид за на улица

Audi планира нов суперавтомобил кој ќе го претставува врвот во нивната понуда и ќе биде...

Утринска Гимнастика: Audi RS6

Audi RS6 има со што да се пофали – 560 коњски сили и погон на сите четири тркала се рецепт за...

Audi RS6 Avant – 560 коњски сили и агресивен, спортски дизајн!

Денес ги имаме првите официјални фотографии на Audi RS6 Avant, како и првите детали околу...

Наскоро ќе има хибридна дизел верзија на Audi R8?

Според некои гласини, Audi се откажа од производство на R8 e-tron, што има смисла доколку го...

Audi освои грст награди за своите автомобили!

Германскиот бренд може да се пофали со неколку нови награди кои ги освои со своите најнови...

Новиот Audi A3 пристигна во Македонија!

Новата, трета генерација на премиум хечбекот од Инголштад пред само неколку часа ја имаше...

Брзото може да биде побрзо – Audi R8 GT by Underground Racing

Далеку од тоа дека некој помислил дека Audi R8 GT е бавно возило, но при понудените возила на SEMA...

Audi Crosslane Coupe – Концепт со многу технологија!

Audi тукушто го прикажа новиот Crosslane Coupe концепт – мал урбан теренец полн со напредна...

Audi S3 – 300 коњски сили и 100 километри на час за 5.1 секунди!

Само еден ден откако го претстави новиот A3 Sportback, Audi ни го претстави и нивниот нов...

Audi A3 Sportback – Повеќе врати, повеќе практичност!

Веќе ни е добро позната најновата генерација на Audi A3, но денес ви ја презентираме нејзината...