full screen background image
Search

ТАГ: ,

Audi Nanuk Quattro Concept – Спортски динамизам во нова форма!

Audi и дизајнерите од Italdesign Giugiaro го претставија nanuk quattro концептот – револуционерен спорски...

Премиера: Audi A3 Cabriolet – Премиум под отворено небо!

Луѓето од Инголштад тукушто ја прикажаа кабриолет верзијата на својот компакт, која својата...

Утринска Гимнастика: Како Audi ги рекламира своите дизели во Америка?

Дизелот не е толку распространет во Америка како што е во Европа – па сосем е разбирливо...

Премиера: Audi Sport Quattro Concept – Хибрид со 700 коњски сили!

Импресивниот Sport Quattro Concept на Audi благодарение на plug-in хибридниот систем најавува забрзување...

Audi ги претстави освежените А8 и S8 мега-седани!

Audi A8 е модел кој е на пазарот од 2010, па Германскиот производител реши дека е вистински момент...

Audi го најавува освежувањето на A8 со официјални скици!

Луксузната гранка на Volkswagen групацијата преку неколку официјални скици го најавува...

Аudi ќе претстави нов Quattro концепт во Франкфурт

Германскиот бренд објави дека ќе претстави нов Quattro концепт на автомобилскиот саем во...

Следното Audi Q7 одложено заради „итен редизајн“?

Q7 е успешен и важен модел за брендот од Инголштад, па заради тоа челниците сакаат да бидат...

Audi A3 1.6 TDI Ultra – 3.2 литри на 100 изминати километри!

  Најштедливиот модел на Audi е А3 опремен со 1.6-литарски TDI мотор. Вака опремениот Audi A3 ја...

ABT го претстави AS6-R, караванот со 600 коњски сили!

Базиран на Audi S6, новиот ABT AS6-R може да се пофали со значителни измени кои му дозволуват на...

Audi подготвува нови светла, ќе дебитираат на новата А8!

Новата (или освежена) A8 треба да дебитира до крајот на оваа година, а германскиот...

Audi победи на Le Mans, деветта победа за Kristensen!

Германскиот тим, кој беше фаворит од самиот почеток прослави уште една победа на...

Audi Quattro ќе дебитира во Франкфурт?

Почнуваат да се шират гласини дека сериски модел базиран на Audi Quattro концептот ќе ја има...

Наскоро од Инголштад – Audi Q8

Audi официјално објави дека ќе лансира врвен кросовер кој ќе ја носи назнаката Q8.