full screen background image
Search

ТАГ: ,

Расте фамилијата на Audi TT – претставен TT Sportback Concept!

Audi во Париз го претстави несекојдневниот концепт кој најверојатно ќе оди во сериско...

Премиера: Audi ги претстави TT и TTS Roadster!

Само неколку дена пред официјалното деби на саемот на автомобили во Париз, Audi ги објави...

Audi ќе повика 70.000 возила во сервис!

Германскиот производител ќе повика вкупно 70.000 примероци од A4, A5, A6, A7 и Q7 во сервис поради...

Audi S1 ABT – Улично ѕверче со 310 коњски сили!

Доколку сметате дека 230 коњски сили кои се нудат кај малиот Audi S1 Quattro не се доволни, тука се...

Во Унгарија започна производството на новото Audi TT!

Германскиот производител објави дека започна производството на третата генерација на Audi TT...

Audi слави 25 години TDI технологија со A7 Sportback 3.0 TDI Quattro Competition!

Специјалната едиција на Audi A7 Sportback доаѓа со 3-литарски TDI кој испорачува 326 коњски сили и 650 Nm...

Audi доминираше на Le Mans – освои петта последователна победа, односно 13-та победа до сега!

Германскиот тим на овогодинешниот Le Mans повторно ја демонстрираше својата доминација со...

Утринска Гимнастика: Audi му посакува добредојде назад на Porsche во Le Mans!

Што е малку ривалство помеѓу роднини? Porsche се враќа во Le Mans, а роднинскиот тим од Audi реши да му...

Освежен и ултра-спортскиот Audi RS7 Sportback!

По неодамнешниот фејслифт на Audi A7 и S7 Sportback, и најмоќната верзија на големото купе со 5 врати...

Нови фотографии и видеа од Audi A3 Clubsport Quattro!

Wörthersee2014 е во полн ек – а Audi објави нови фотографии и видеа од монструозниот A3 Clubsport Quattro...

Audi ги претстави „затегнатите“ А7 и S7 – сега достапни со LED осветлување и освежени мотори!

Пред само неколку моменти Audi ги објави деталите за фејслифтот на популарното и големо купе...

Audi A3 Clubsport Quattro – 2.5-литарски TFSI и 525 коњски сили!

За овогодинешниот Worthersee, Audi го подготви A3 Clubsport Quattro концептот кој благодарение на...

Утринска Гимнастика: Вовед во Quattro погонот на Audi!

Со лансирањето на S1, Германскиот бренд го понуди Quattro погонот на сите тркала во целата гама....

Храбро каде никој не бил досега – Audi TT Offroad Concept!

Германскиот премиум производител храбро се одлучи да истражува сосема нови насоки – а...