Утринска Гимнастика: Технологијата на Audi е отпорна на кловнови! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Технологијата на Audi е отпорна на кловнови!

Германскиот бренд објави видео во кое на забавен начин ги прикажува системите за активна безбедност кои се вградуваат во неговите модели.

Додека возите никогаш не може да знаете на каква опасност можете да налетате, бидејќи на секој чекор може да се сретнат неодговорни возачи. За моделите на Audi ова не е проблем, бидејќи тие се подготвени за неочекуваните ситуации во кои можете да се најдете, дури и кога тоа не е по ваша вина.

Погледнете го видеото и забавувајте се!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.