Утринска Гимнастика: 450-коњскиот Audi RS4 се лади.. – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: 450-коњскиот Audi RS4 се лади..

Одвојте една минута и слушнете ги звуците на супер-спортскиот Audi RS4 како што не сте ги слушнале до сега!

Колку за потсетување, Audi RS4 го користи истиот 2.9-литарски битурбо V6 кој се користи во RS5 – благодарение на кој има на располагање 450 коњски сили и 600 Nm вртежен момент кои ги испорачува  кон сите четири тркала преку 8-брзински автоматски менувач и Quattro погон на сите четири тркала. „Стотка“ пристигнува за 4.1 секунда, а максималната брзина може да биде 250 или 280 километри на час.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.