full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: 900 километри во автономниот Audi A7 Piloted Driving Concept!

Автономниот концепт на Audi успешно заврши 900-километарско патување од Силиконската Долина до...

Утринска Гимнастика: Новиот Audi Q7!

Новиот Q7 е значаен за Audi – големиот луксузен SUV се покажа како успешен модел за...

Премиера: Audi RS3 Spotback – 2.5-литарски турбо бензинец, quattro и 362 коњски сили!

Audi го претстави својот нов натпреварувач во сегментот на ултра-жешки хечбекови – новиот...

Претставен новиот Audi Q7, моделот „ослабе“ цели 325 килограми, ќе се нуди дизел-хибридна верзија!

Новиот Q7 на Audi вчера ја доживеа својата премиера и носи многу новитети и технологии, но меѓу...

Утринска Гимнастика: Забрзувањето на MTM Audi S8 Talladega

Пред неколку дена ви го покажавме über-седанот на MTM кој има на располагање цели 760 коњски сили...

Утринска Гимнастика: Drag race меѓу Audi RS6 и Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black!

Ова можеби не се најприродните соперници, но сепак е интересно да се види кој ќе биде прв во...

MTM Audi S8 Talladega – Луксузен über-седан со 760 коњски сили!

Тјунерите од Motoren Technik Mayer се вистински експерти кога станува збор за моделите на Audi, а...

Audi Prologue го најавува супер-луксузното купе од Инголштад!

Новото лице на Audi ќе го видиме во форма на Prologue концептот кој ќе го има своето деби во Лос...

Audi го освежи малиот А1; за прв пат ќе се вградуваат мотори со три цилиндри

Најмалиот член на фамилијата на Audi го доби своето планирано освежување – покрај...

Освежување за Audi Q3 и RS Q3!

Популарниот кросовер на Audi го доби своето очекувано затегнување на брчките, а знаменосецот...

Сегашното Audi R8 заминува со специјална Competition изведба!

Веќе се подготвува следната генерација на ултра-успешниот супер-спортски автомобил од...

RS7 Piloted Driving Concept на Audi го заврте Hockenheim при „тркачки брзини“ без возач!

По неодамнешната најава, големиот RS7 Piloted Driving Concept на Audi заврте целосен круг околу Hockenheim без...

За оние на кои никогаш не им е доволно – ABT Audi S8 со 675 коњски сили!

Да речеме дека имате доволно пари за Audi S8, и едно утро решавате дека 520-те коњски сили не ви се...

Audi најавува нов знаменосец со А9 концепт кој ќе го претстави во Лос Анџелес

Германскиот производител на премиум автомобили најавува нов концепт кој ќе го претстави...