Утринска Гимнастика: Поседувањето Audi R8 ја прави автономната технологија непотребна! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Поседувањето Audi R8 ја прави автономната технологија непотребна!

Audi претстави видео за новиот R8, во кое ја истакнува носталгијата за возење која ќе се појави со популизирањето на автономните возила.

Како што доаѓа иднината, така се понеизбежно е користењето на автономни автомобили. Тоа секако дека ќе го олесни транспортот за големиот дел од популацијата на земјава, но сепак, оние кои возењето им причинува задоволство, ќе осетат некоја празнина. Германскиот бренд обрнува внимание на овој момент и го потенцира на интересен начин.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.