full screen background image
Search

ТАГ: ,

Audi RS7 Dynamic Edition – За оние кои го сакаат најдоброто!

На автомобилскиот саем во Њу Јорк Audi го претстави најекстремното издание на...

Audi A3 е Светски Автомобил на Годината!

На еден ден пред отварањето на автомобилскиот саем во Њу Јорк беше прогласен светскиот...

Audi го подготвува Q4 Concept за автомобилскиот саем во Пекинг!

Подготвени да ја пополнат секоја нишка на пазарот, Audi ќе прикаже концептна верзија на Q4...

Audi ќе ви помогне да „фатите зелено“, но и да заштедите гориво!

Audi разви систем кој им овозможува да автомобилите да комуницираат со семафорите – и токму...

Audi TT Quattro Sport Concept – Ултра-спортско Audi TT со 420 коњски сили!

Покрај новите Audi TT и TTS, луѓето од Инголштад во Женева можат да се пофалат и со новиот TT Quattro...

Конечно – новите Audi TT и TTS!

Audi конечно ја претстави новата, трета генерација на спортското купе TT, но истовремено ја...

Прва официјална фотографија од новото Audi TT!

Ги чекаме официјалните податоци секој момент, но во меѓувреме Audi ни го надразнува апетитот...

Се наближува премиерата – први скици од новото Audi TT

Audi денес ги објави првите скици од новата, трета генерација на спортското купе ТТ....

Премиера: Audi S1 – Големата мала тајна на Audi!

Audi утринава ги објави сите детали околу нивниот најмал спортист – новиот Audi S1, односно S1...

ТЕСТ: Audi A3 Limousine 1.6 TDI Attraction – Германски премиум!

Третиот член на семејството А3 е токму лимузинската изведба – и за прв пат Audi A3 се нуди во...

Утринска Гимнастика: Војна на вртежите меѓу Audi R8 V10 и Alfa Romeo 8C Competizione!

Кога имате два прекрасни суперавтомобили на едно место, работата која морате да ја...

Audi Allroad Shooting Brake – Интересна најава за следното Audi TT?

Само неколку дена пред неговата премиера во Детроит, протекоа првите официјални фотографии...

Audi ги покажа инструментите на новото TT!

Audi верно го следи своето мото за напредок низ технологија – а по она што го покажа на CES,...

Audi ќе го претстави Sport quattro Laserlight Concept на CES

Consumer Electronic Expo (CES) е местото каде редовно се прикажува најновата технологија во светот, а Audi...