Утринска Гимнастика: Новиот Audi RS5 против Mercedes AMG C63 S и BMW M4! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новиот Audi RS5 против Mercedes AMG C63 S и BMW M4!

Моделите на Audi се секогаш брзи по права линија, што им создава сериозна главоболка на нивните конкуренти. Дали новиот RS5 ја продолжува оваа традиција останува да видиме.

Придвижуван од 2.9-литарски V6 агрегат кој произведува 450 кс и 600 Nm вртежен момент, новиот RS5 можеби не е надмоќен во споредба со неговиот претходник во бројката на коњски сили, но испорачува 170 Nm поголем вртежен момент. Во комбинација со Quattro погонот на сите тркала и осум-степен автоматски менувач, новиот RS5 забрзува од 0-100 км/ч за 3.9 секунди кон максималната брзина од 280 км/ч.

Па, дали може да ги победи Mercedes-AMG C63 S Coupe и BMW M4 Competition Pack на долг правец? Погледнете го видеото и дознајте го одговорот!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.