Утринска Гимнастика: Како се прави Audi Q5 во новата фабрика во Мексико – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Како се прави Audi Q5 во новата фабрика во Мексико

Погледнете зад кулисите во новата и модерна фабрика на Audi во Мексико, и дознајте како се прави новиот Q5!

Новата фабрика на Audi во Мексико е меѓу најмодерните во светот – има капацитет од 150.000 возила годишно и користи најмодерна роботизирана технологија и искусни работници за да го произведе новиот SUV. Како што веќе знаеме, новиот Audi Q5 е базиран на MLB Evo платформата, која користи алуминиум, композитни материјали и челик со висока цврстина, и истата платформа се користи и кај големиот Q7, но и седанот А4.

Погледнете зад сцената!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.