full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу Audi RS6 Performance и R8 V10 Spyder!

Голем караван против супер-спортски кабриолет – кој е вашиот фаворит?

Обата автомобили доаѓаат од Инголштад. Едниот има голем твин-турбо V8, другиот има атмосферски, врескачки V10. Едниот има на располагање 605 коњски сили, другиот има 540 коњски, a обата автомобили ги испорачуваат „коњите“ кон сите четири тркала. Што мислите, кој е побрз – тешкиот караван или лесниот супер-спортист?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.