Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Audi R8 V10 против Mercedes-AMG GT S

Едниот автомобил има 5.2-литарски атмосферски V10, другиот автомобил има 4-литарски твин-турбо V8. Едниот автомобил располага со 540 коњски сили, другиот со 510. Едниот „граба“ со сите четири тркала, другиот само со задните. Кој е вашиот фаворит?

Во едниот агол е претставникот од Инголштад – Audi R8 V10 носи 5.2-литарски врескачки атмосферски V10 кој испорачува 540 коњски сили и 540 Nm вртежен момент. Во другиот агол е борецот од Афалтербах во форма на Mercedes-AMG GT S кој носи 4-литарски твин-турбо V8 кој нуди 510 коњски сили и моќни 650 Nm вртежен момент.

Борбата меѓу моќните германци е изедначена – но кој ќе победи на драг-трка? Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.