full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Qoros 3 е првиот Кинески автомобил со пет ѕвездички на Euro NCAP!

Кинеските возила се редовна тема на исмејување кај нашите возачи, но конечно еден Кинески...

Значително намалување на цените на горивата – бензинот поевтинува 4, дизелот 1.5 денари!

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ цените на горивата ќе...

Утринска Гимнастика: Giancarlo Fisichella зад воланот на Alfa Romeo 4C!

Кога сакате да ги истакнете талентите на едно спортско возило, постои ли подобар тест возач...

И караванската изведба на Leon со максимални пет ѕвездички на Euro NCAP!

Откако новиот Leon ги освои максималните поени на Euro NCAP, сега и караванската изведба – Leon ST...

Новите Toyota Corolla и Lexus IS официјално претставени во Македонија!

Денес пред Македонските автомобилски новинари беше претставена најновата генерација на...

Ford Transit Connect е прогласен за товарно возило на годината!

Новиот Форд Транзит Конект ја доби првата награда „Товарно возило на годината за 2014 на...

Најава за изложба на олдтајмери во Кавадарци!

Оваа сабота во Кавадарци ќе се одржи изложба на олдтајмери, на која ќе земат учество преку 50...

SEAT ќе биде официјален превозник на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Овогодинешниот интернационален филмски фестивал „Браќа Манаки“ за соработник ќе го има...

Значително зголемување на цените на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите малопродажни цени на горивата, кои се...

Со Ford на Fiesta во Келн!

Секој нов Македонски сопственик на Ford Fiesta ќе патува во Келн, да види како се склопува...

Мак Аутостар ги поздрави Македонските кошаркари!

Традиционално како и претходните години, така и оваа, за среќно испраќање и успех на...

Новиот Lexus IS пристигна во Македонија!

Новиот „борец“ на Lexus пристигна во Македонија, поготвен со модерен дизајн и многу модерна...

Бензините и дизелот поскапуваат за еден денар!

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата  кои од вечерва на...

Следното Audi Q7 одложено заради „итен редизајн“?

Q7 е успешен и важен модел за брендот од Инголштад, па заради тоа челниците сакаат да бидат...