full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Volkswagen Golf TDI Bluemotion помина 1602 километри со помалку од еден резервоар гориво!

Опремен со 1.6-литарски TDI мотор со 110 коњски сили, Golf TDI Blumotion од седмата генерација измери...

Објавени новите цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика ги почести возачите со нови, намалени цени на горивата...

Автомобилски брендови – кој кого поседува?

Со цел да ги разјасниме работите, денес пренесуваме една листа на автомобилски...

Мало покачување на цените на горивата!

Регулаторната Комисија за Енергетика одлучи да ги зголеми цените на бензините и дизелот за...

Дали Mazda планира спортска верзија на моделот 3 со погон на сите тркала?

Веќе подолго време се шпекулира за насоката во која Mazda ќе го однесе својот нов хечбек, но...

Виртуелна прошетка низ Museo Lamborghini!

Дали сте подготвени да изгубите неколку часа во виртуелна прошетка низ официјалниот музеј...

KIA pro_cee’d пристигна во Македонија!

Поспортската изведба на Kia Cee’d, купето кое го носи името pro_cee’d пристигна во Македонија!

1619 километри со еден резервоар гориво во Focus EcoBoost 1.0!

Еко-возачите Knut Wilthil и Henrik Borchgrevnik поминаа 1619 километри низ Норвешка, Шведска и Финска и...

Повторно намалување на цените на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика одлучи повторно да ги намали малопродажните цени на...

Погледнете ја технологијата на моторот во Porsche 918 Spyder

Во ова неколкуминутно видео луѓето од Porsche детално ја објаснуваат технологијата позади...

Koenigsegg One:1 ќе може да забрзува сè до најмалку 450 километри на час.

Автомобилот, чие име го означува односот на неговата тежина изразена во килограми и...

Кои модели се најголемите европски автомобилски загубари?

Интересно истражување ги откри моделите кои највеќе ги чинеле брендовите – и ќе се...

Новата S-Class на Mercedes-Benz пристигна во Македонија!

Новиот знаменосец на Mercedes-Benz веќе пристигна во Македонија и беше главна ѕвезда на VIP...

Qoros 3 е првиот Кинески автомобил со пет ѕвездички на Euro NCAP!

Кинеските возила се редовна тема на исмејување кај нашите возачи, но конечно еден Кинески...