full screen background image
Search

Новиот Peugeot 208 е главна награда во наградната игра на Веро маркетите!

Еден од најпосакуваните градски автомобили – новиот Peugeot 208 – го очекува својот среќен добитник!

„Веро ве изненадува и со Peugeot ве наградува“ е големата наградна игра на Веро маркетите во која потрошувачите имаат шанса да освојат многу вредни награди. Соработката помеѓу Еуроимпекс, генералниот увозник за Peugeot брендот и Веро маркетите, ќе го израдува најсреќниот добитник со новиот Peugeot 208 во промотивната жолта Faro боја.

Автомобилот кој ја освои престижната награда „Автомобил на годината во Европа за 2020та година“; „Red Dot“ наградата во категоријата „Product Design“ за 2020 година, а да не го заборавиме и тимот кој стои позади новиот Peugeot 208 ја доби „Eurostars 2019“ наградата од „Automotive News Europe“ за патничко возило за 2019 година.

Новиот Peugeot 208 го истакнува својот младешки дух со својата карактеристична спортска линија. Неговиот моќен дизајн ќе Bе освои на прв поглед. Овој градски автомобил Ви дава слобода на избор на бензински, дизел и електричен мотор.

За повеќе информации за Новиот Peugeot 208 посетете ги следниве линкови: преземи каталог 208 // преземи ценовник 208 // побарај понуда за возило // закажи тест возење

Наградната игра е во тек и ќе трае до 31 Јули 2020 година.

Ви посакуваме многу среќа!

Извор: PR PeugeotАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.