Специјална Renault СЕГА акција за веднаш-достапни возила! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Специјална Renault СЕГА акција за веднаш-достапни возила!

Нашите пријатели од Automotive Group подготвија специјални, акциски цени за возила кои се достапни веднаш!

Renault СЕГА акцијата нуди атрактивни цени на веднаш-достапни возила, со можност за тромесечен грејс период без камата до 31.07.2020 во соработка со Шпаркасе Лизинг.

Во акцијата се вклучени моделите Clio Generation, новиот Renault Clio, новиот Renault Captur (кој ние го возевме на почетокот на оваа година), Megane Grandcoupe, како и неодамна-освежениот Renault Kadjar.

Повеќе за понудите можете да дознаете за секој модел засебно, односно на веб-страницата на Renault. Сите модели можете да ги погледнете во продажниот салон на Renault во Скопје.

Од Automotive Group најавуваат слична акција и за брендот DACIA, за кој дополнително ќе информираме. Во меѓувреме, можете да контактирате со Renault на официјалната веб страница, на prodazba@renault.mk, или пак на телефонските броеви 02 2 727 200 и 075 227 462.

Извор: PR Automotive GroupАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.