full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Започна четиринаесетото издание на Gumball 3000

Gumball 3000 e интернационално рели со должина од 3000 милји, кое се одржува еднаш годишно на...

Peugeot ќе ги реименува своите модели!

Како што производителите на автомобили константно додаваат нови производи во нивната гама,...

НАЈНОВО: Mazda и Fiat најавија соработка!

Утринава Јапонскиот производител Mazda Motor Corporation и Италијанскиот гигант Fiat Group Automobiles S.p.A....

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Како што е вообичаено, и овој понеделник Регулаторната Комисија за Енергетика објави нови...

BMW M6 е новото безбедносно возило во Moto GP!

Баварците го претставија новото безбедносно возило за Moto GP шампионатот, а тоа е токму...

BMW Серија 1 купе и кабрио ќе стане Серија 2

Исто како Mercedes, сега и BMW прави револуција во именувањето на новите модели. Веќе слушнавме...

Авто+ Racing Experience

Нашите пријатели од Авто+ ве канат викендов во трговскиот центар Зебра на едно...

Audi го победи BMW по продадени возила во Април

Глобалната луксузна војна има три лути натпреварувачи, сите Германски, сите производители...

Почина легендарнот Carroll Shelby.

Името на Carroll Shelby би требало да е познато за секој автомобилски ентузијаст. Големиот и...

Нов светски рекорд – Volkswagen Passat TDI измина 2616 километри со само еден резервоар

Американската двојка, John и Helen Taylor постигнаа нов рекорд во измината километража со само еден...

Следната генерација на BMW Z4 ќе биде поспортска

BMW Z4 секогаш бил атрактивен автомобил, но не успеа да ги освои срцата на вистинските...

Бензинот поефтин, дизелот останува со иста цена!

Регулаторната комисија за енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата! Бензините...

Внимавајте – од денес работат сообраќајните камери во Скопје!

Ве советуваме од денес повеќе да внимавате како возите во главниот град! Од денес работат...

Новото Nürburgring Taxi, Jaguar XJ Supersport V8

Доколку не сте голем фан на BMW и сакате да ве возат по Nürburgring во нешто поразлично од BMW M5, Jaguar...