full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Новиот Kia pro_cee’d ќе биде претставен на Салонот во Париз

Светската премиера на новата генерација на Kia cee’d се одржа на последниот Салон за...

Mercedes-Benz SLS AMG GT

Mercedes-Benz најави замена за сегашниот SLS AMG. Наставката GT ќе донесе 20 КС повеќе!

Наредниот Golf GTI ќе има 260 кс

Почнуваат да  се откриваат детали за новиот Volkswagen Golf GTI кој треба да се појави следната...

JD Power: Возачите на Mercedes-Benz најзадоволни!

Според најновите истражувања на JD Power, возачите и власниците на Mercedes-Benz се меѓу...

Нови цени на горивата – поефтинeа бензинот и дизелот!

Според Регулаторната Комисија за Енергетика, горивата од денес имаат нови цени!

Alfa Romeo се закити со награди на Concorso d’Eleganza!

Alfa Romeo и нивното купе 4C се закитија со неколку награди на Concorso d’Eleganza кој се одржува во Villa...

Новите BMW M3 и M4 ќе имаат реден шест-цилинричен турбо мотор

Во последниве месеци се ширеа различни гласини околу тоа што ќе се наоѓа во срцето на...

Започна четиринаесетото издание на Gumball 3000

Gumball 3000 e интернационално рели со должина од 3000 милји, кое се одржува еднаш годишно на...

Peugeot ќе ги реименува своите модели!

Како што производителите на автомобили константно додаваат нови производи во нивната гама,...

НАЈНОВО: Mazda и Fiat најавија соработка!

Утринава Јапонскиот производител Mazda Motor Corporation и Италијанскиот гигант Fiat Group Automobiles S.p.A....

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Како што е вообичаено, и овој понеделник Регулаторната Комисија за Енергетика објави нови...

BMW M6 е новото безбедносно возило во Moto GP!

Баварците го претставија новото безбедносно возило за Moto GP шампионатот, а тоа е токму...

BMW Серија 1 купе и кабрио ќе стане Серија 2

Исто како Mercedes, сега и BMW прави револуција во именувањето на новите модели. Веќе слушнавме...

Авто+ Racing Experience

Нашите пријатели од Авто+ ве канат викендов во трговскиот центар Зебра на едно...