Вести – Страница 161 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Aston Martin DBS Ultimate Edition за збогум

Пред доаѓањето на новата генерација, ќе пристигне посебна верзија на актуелниот Aston Martin DBS.

Претставена технологијата за наследникот на Ferrari Enzo!

Иако зборовите хибрид и суперавтомобил ретко ги среќаваме во една иста реченица, сепак...

Новиот Hyundai i30 – Best Value For Money според Auto Zeitung

Според реномираниот Auto Zeitung, Hyundai i30 ја заслужи наградата за најдобар однос вложено-добиено!

Mercedes-Benz C63 AMG Coupé Black Series е новото DTM безбедносно возило

Најсилната C-класа на сите времиња, новиот C63 AMG Coupe Black Series Edition, ќе ја превземе улогата на 2012 DTM...

Намалување на цените на горивата – бензините поефтинија два денари, дизелот денар!

По неколкумесечниот тренд на зголемување на малопродажните цени, конечно поефтинија...

Lamborghini ќе претстави SUV во Пекинг!

Италијанскиот Lamborghini ќе го претстави својот SUV во Пекинг! Премиерата е најавена за само...

Audi го купи Италијанскиот Ducati

Германскиот Audi вчера постигна договор за преземање на Италијанскиот производител на...

Ford ќе започне да произведува далеку полесни автомобили

Ford ги објави плановите за соработка со Dow Automotive Systems, кои вклучуваат развој на композити од...

Chrysler воведува безжична технологија на полнење

Mopar ги објави плановите да нуди безжичен систем за полнење во 2013 Dodge Dart.

Нови цени на горивата – бензинот поскап, дизелот поефтин!

Регулаторната комисија за енергетика повторно направи рекалкулација на цените –...

Volkswagen Up е светски автомобил на годината за 2012

Најмалиот автомобил кој го произведува Volkswagen се закити со титулата, а покрај него...

Mercedes SLS и Akrapovič – титаниумски сон!

Mercedes SLS AMG е еден од автомобилите кои го прават напривлечниот звук на светот. Но Словенците од...

Повторно поскапеа горивата во Македонија!

И овој Понеделник, согласно методологијата за пресметување на цените на горивата,...

Наумче Мојсовски е заштитно лице на SUV возилата на KIA во Македонија!

KIA Sorento е моделот кој Мојсовски ќе го вози во следните неколку години, а соработката со KIA MOTORS...