Вести – Страница 160 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Привршува изборот за Автомобил на Годината

Викендов заврши уште еден дел од изборот за автомобил на годината, а ние сме еден чекор...

Во полн сјај!

Веќе треба да ни е повеќе од јасно, дека дизајнот и тоа како продава. Се разбира, постојат...

Даниел Димовски е најдобриот млад Mercedes дизајнер од Македонија!

Мак Аутостар официјално го објави победникот на конкурсот под работен наслов “Mercedes-Benz...

Porsche Cayman S Facebook Special

Фан-страницата на Porsche на Facebook доби 2.000.000 обожаватели – и за да го прослави тоа, Porsche...

Volkswagen групацијата со 8 победи на What Car наградите!

Volkswagen групацијата се закити со дури 8 награди на годинешните What Car награди, вклучувајќи ја и...

Горивата повторно поскапеа!

Со одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика, малопродажните цени на горивата...

Oбјавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија

Со пригодна прес-конференција официјално беа објавени кандидатите за Автомобил на Годината...

Автомобил на Годината во Македонија 2012

Изборот за „Автомобил на Годината“ во Македонија за 2012 година продолжува, и објавени се...

Лелеее, снема струја!

После разно-разни одложувања и презакажувања, производството на Fisker Karma конечно започна...

Рекорд за Volkswagen Touareg – 22.750 километри за 11 дена и 17 часа!

Авантуристот Rainier Zietlow ја извозе легендарната Carretera Panamericana во рекордно време!

Toyota размислува за наследник на легендарната Supra?

Дали јапонскиот гигант подготвува наследник на легендарната, омилена меѓу тјунерите, Toyota...

Jaguar XF Diesel – Од Њујорк до Лос Анџелес!

Дизел горивото никогаш не стана популарно во Америка за обичните возила, па Јагуар реши да...

Дали Lexus подготвува верзија на GS со V10 мотор?

Дали Lexus ќе не изненади со конкурент на BMW M5, придвижуван од V10 моторот на Lexus LF-А?

Кои се најпрофитабилните возила?

Направена е анализа на најпрофитабилните возила за изминативе 20 години и резултатите ќе ве...