full screen background image
Search

Фејслифтираниот Honda Civic достапен и во Македонија

Неодамна Макпетрол го донесе освежениот Honda Civic и во Скопје, а автомобилот е веќе достапен во салонот на Honda!

Освежениот Civic има дотеран екстериер со спортски акценти, освежен ентериер со подобрени материјали и централен мултимедијален систем. Цените започнуваат од 18.990 евра за 1.4i со 100 коњски сили во Elegance ниво на опрема, па одат сè до 26.990 за 1.8i со 140 коњски сили во Exectuive ниво на опрема. Достапен е и 1.8i Sport за 20.990 евра и 1.8i Lifestyle за 22.990 евра.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.