worthersee – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастикa: Vossen на Wörthersee 2013

Vossen објави видео кое ги прикажува автомобилите кои возеа на модели на фелни од нивно...

SEAT девојките на Wörthersee 2013!

Имавме доволно среќа да го уловиме настапот на SEAT девојките на овогодинешниот Wörthersee Treffen....

CARclub на Wörthersee: Девојките на Wörthersee Treffen 2013!

Каде има автомобили, таму се и убавите девојки. Направивме мала галерија од припадничките на...

CARclub на Wörthersee – Петта рунда!

Сеуште не сме завршиле со ексклузивните фотографии од 32-риот Wörthersee GTI Treffen!

CARclub на Wörthersee – Трета тура фотографии!

Wörthersee собирот е пред својот крај, но ние имаме уште многу материјали да ви покажеме – еве...

CARclub на Wörthersee – втор дел!

Забавата продолжува на езерото Wörther во Австрија – а ние ви презентираме втор дел слики од...

Volkswagen Design Vision GTI Concept на Wörthersee!

Vision GTI Concept е новиот знаменосец на Volkswagen. Погледнете како изгледа Vision GTI Concept поставен на...

Seat Leon Cup Racer во живо од Wörthersee 2013!

SEAT го претстави Cup Racer концептот, базиран на новиот Seat Leon, a ние ви пренесуваме ексклузивни...

Дел од атмосферата на овогодинешниот Wörthersee Treffen!

Ексклузивно ви пренесуваме неколку фотографии од овогодинешниот Wörthersee GTI Treffen кој се...

Како помина Wörthersee 2012?

Веќе сме пишувале за Wörthersee – еден од најголемите настани за вљубениците во Volkswagen. И оваа...

Wörthersee 2012: Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept со 355КС

Од минатиот Октомври, девет млади ученици од Volkswagen на возраст од 18 до 24 години, работеа на...

Wörthersee 2012: Volkswagen Polo R WRC & Street

Volkswagen ги изненади своите фанови на фестивалот Wörthersee во Австрија со претставувањето на...

Audi на 2012 Wörthersee Tour

И Audi се подготвува за Wörthersee во Австрија! Таму ќе видиме неколку концепти базирани на Audi Q3, но...

SEAT ќе ги покаже Ibiza SC Trophy и Leon Supercopa на Wörthersee

Wörthersee започнува за само неколку денови, и веќе почнуваме да дознаваме што ќе се појави таму....