Volkswagen Design Vision GTI Concept на Wörthersee! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volkswagen Design Vision GTI Concept на Wörthersee!

Vision GTI Concept е новиот знаменосец на Volkswagen. Погледнете како изгледа Vision GTI Concept поставен на својот трон во Wörthersee!

Volkswagen Design Vision GTI Concept изгледа како да потекнува од друга планета, а благодарение на 3-литарскиот твин-турбо V6 бензински мотор кој испорачува 500 коњски сили и 560 Nm вртежен момент, и перформансите се од некој друг свет.

Воопшто не изненадува одлуката да се претстави овој концепт токму на Worthersee. Да ве потсетиме дека пред неколку години токму тука Volkswagen го прикажа Golf W12 концептот.

Поддржано од:Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.