Seat Leon Cup Racer во живо од Wörthersee 2013! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Seat Leon Cup Racer во живо од Wörthersee 2013!

SEAT го претстави Cup Racer концептот, базиран на новиот Seat Leon, a ние ви пренесуваме ексклузивни фотографии од новиот тркач во кој бие 330-коњско срце!

Веќе добро знаеме дека под поклопецот на моторот се крие 330-коњски 4-цилиндерски агрегат со зафатнина од 2 литри и турбо полнач. Она што не го знаевме е колку агресивно и моќно новиот Cup Racer изгледа во живо! Тркачките линии, големите фелни и спортскиот ентериер се сржта на овој темпераментен автомобил! Уживајте!

Фотографија: Дејан Маликовски

Поддржано од: SEAT МакедонијаАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.