Како помина Wörthersee 2012? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Како помина Wörthersee 2012?

Веќе сме пишувале за Wörthersee – еден од најголемите настани за вљубениците во Volkswagen. И оваа година повторно се случи овој настан во Австрија, а ние ви пренесуваме како изгледаше таму!

Покрај новите концепти претставени на Wörthersee, меѓу кои беа Volkswagen Golf GTI Black Dynamic, Volkswagen Polo R & WRC, но и тркачките модели на Seat, присатен беше и Audi со своите премиери. Но она што е најинтересно на Wörthersee се секако вљубениците во Volkswagen и нивните модифицирани возила.

Следниве неколку минути уживајте во неколкуте видеа кои ви ги нудиме и бидете и вие дел од настанот што се случуваше во ова мало и тивко Австриско градче.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.