Alfa Romeo се закити со награди на Concorso d’Eleganza! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Alfa Romeo се закити со награди на Concorso d’Eleganza!

Alfa Romeo и нивното купе 4C се закитија со неколку награди на Concorso d’Eleganza кој се одржува во Villa d’Este.

Alfa Romeo 4C ја освои наградата „Concorso d’Eleganza Best of Show“ и уште една награда од публиката, но покрај наградите кои ги освои 4C, награди зема и легендарниот 6C 1750 GS – конкретно наградата Coppa d’Oro.

4C ја освои наградата „Design Award for Concept Cars & Prototypes“ која се доделува на овој настан. Според Alfa Romeo, 4C ја претставува суштината на вистинскиот спортски дух во согласност со вредностите на марката – перформанси, Италијански стил и техничко совршенство за максимално уживање во возењето.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.