Утринска Гимнастика: Ford Mustang RTR целосно го „издрифта“ Nurburgring – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ford Mustang RTR целосно го „издрифта“ Nurburgring

Вообичаено патеката Нирбургринг се спомнува заедно со нов брзински рекорд, но Вон Гитин Џуниор и Ford на ум имале едно поинакво достигнување.

Со план да помине „забавно време“ наместо брзо време, Вон Гитин Џуниор стана првиот возач кој целосно ги излизга 20,7-те километри од Зелениот Пекол. Неговиот единствен избор за автомобил бил Ford Mustang RTR Drift, кој е погонуван од 5.0-литарски V8 агрегат со 900 кс.

Погледнете го несекојдневниот подвиг и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.