Утринска Гимнастика: Range Rover Sport PHEV го прифати речиси невозможниот Змејски предизвик! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Range Rover Sport PHEV го прифати речиси невозможниот Змејски предизвик!

Британскиот теренец ги нападна 99-те застрашувачки свиоци и 999-те стрмни скали до Вратата на Рајот на планината Тианмен во Кина.

Главен јунак во предизвикот бил Кинескиот возач на Formula E Хо-Пин Тунг, кој со помош на 398-те хибридни коњски сили и 640 Nm успеа да го постигне тоа што никој друг не се ни обидел поради тежината на задачата.

Погледнете го обидот и уживајте во способностите на новиот Range Rover!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.