full screen background image
Search

ТАГ:

SsangYong го најавува новиот робустен кросовер X200

SsangYong го најави претстојниот кросовер, чии дизајнерски јазик несомнено потсетува на...

SsangYong го претстави Tivoli со нов, 1.2-литарски турбо-бензинец!

Новиот турбо-бензинец кој ќе се вградува во SsangYong Tivoli испорачува 128 коњски сили и ќе се...

ТУРБО ТЕСТ: SsangYong Korando 1.6 E-XDI Elegance AWD Auto – Европеизација на SsangYong

Новиот Korando е интересен за европскиот пазар – корејскиот експерт за теренски возила нуди SUV...

SSangYong најави учество на Dakar со специјално-подготвен Tivoli DKR!

Корејскиот производител на робустни теренци најави дека ќе учествува на овогодинешното Dakar...

SSangYong ги објави првите фотографии и детали од новиот Rexton

Rexton е еден од најпопуларните модели на јужнокорејскиот производител, а само неколку дена...

SsangYong најавува кон концепт за европски SUV

Корејскиот производител за Женева најавува нов концепт кој би требало да го потврди новиот...

ТЕСТ: SsangYong Korando 2.0 CDI 175 Comfort – Рецепт за кршење стереотипи!

SSangYong е скоро непознато име во нашата земја, па решивме да го прифатиме предизвикот и да...

SSangYong го најавува новиот Rodius!

Rodius никогаш не беше прифатен од купувачите, највеќе заради поларизирачкиот дизајн. Од SSangYong...