ssangyong – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

ТЕСТ: SsangYong Torres 1.5 T-GDI AT6 FWD Forest Edition – Ново име и нов пристап за корејскиот производител

Новиот Torres изгледа наметливо и самоуверено – но со што друго ќе ги освојува купувачите...

Во салонот на Аутомакедонија пристигна новиот SsangYong Torres

Во салонот на Аутомакедонија пристигна Torres – најновиот SUV од корејскиот производител кој...

Теренска авантура со SSangYong и Аутомакедонија

Нашите пријатели од Аутомакедонија нѐ поканија да бидеме дел од теренска презентација на...

SsangYong го менува името и станува KG Mobility

Новиот сопственик на SsangYong одлучи целосно да го ребрендира корејскиот производител на...

Денес започнува гласањето за Златно Тркало 2022!

Трета година по ред го организираме изборот за најпосакувани автомобили во Македонија –...

SsangYong го најавува новиот робустен кросовер X200

SsangYong го најави претстојниот кросовер, чии дизајнерски јазик несомнено потсетува на...

SsangYong го претстави Tivoli со нов, 1.2-литарски турбо-бензинец!

Новиот турбо-бензинец кој ќе се вградува во SsangYong Tivoli испорачува 128 коњски сили и ќе се...

ТУРБО ТЕСТ: SsangYong Korando 1.6 E-XDI Elegance AWD Auto – Европеизација на SsangYong

Новиот Korando е интересен за европскиот пазар – корејскиот експерт за теренски возила нуди SUV...

SSangYong најави учество на Dakar со специјално-подготвен Tivoli DKR!

Корејскиот производител на робустни теренци најави дека ќе учествува на овогодинешното Dakar...

SSangYong ги објави првите фотографии и детали од новиот Rexton

Rexton е еден од најпопуларните модели на јужнокорејскиот производител, а само неколку дена...

SsangYong најавува кон концепт за европски SUV

Корејскиот производител за Женева најавува нов концепт кој би требало да го потврди новиот...

ТЕСТ: SsangYong Korando 2.0 CDI 175 Comfort – Рецепт за кршење стереотипи!

SSangYong е скоро непознато име во нашата земја, па решивме да го прифатиме предизвикот и да...

SSangYong го најавува новиот Rodius!

Rodius никогаш не беше прифатен од купувачите, највеќе заради поларизирачкиот дизајн. Од SSangYong...