full screen background image
Search

ТАГ: ,

Mercedes-Benz продолжува да ја открива новата A-Class!

Преку едно кратко видео, германскиот премиум производител продолжува да открива детали за...

Утринска Гимнастика: Новата сезона на Top Gear ветува многу повеќе возбуда!

BBC го објавија и вториот треилер од 25-тата сезона на Top Gear, кој ни прикажува исечоци од многу...

Утринска Гимнастика: Нека живее кралот – Black Panther е главниот лик во новиот спот на Lexus!

Во најава за новиот филм на Marvel универзумот – Black Panther – Lexus гордо ја најавува...

Hyundai во Женева ќе ја претстави новата Santa Fe

Големиот SUV на Hyundai наскоро ќе влезе во својата најнова, четврта генерација – а премиерата...

BMW M5 Competition пристигнува наскоро – ќе нуди 625 коњски сили!

Баварците не губат време – наскоро би требало да ја видиме уште помоќната изведба на M5...

Студијата Porsche 9e1 е визија за целосно електричен хиперавтомобил

Испириран од класичната форма и облини на 911, францускиот дизајнер Роман Говин го создаде...

PSA веќе се подготвува за враќање во Соединетите Американски Држави

Француската групација веќе работи на модели кои ќе ги продава во САД, а за тоа ќе ја...

Утринска Гимнастика: KIA Forte против… Lamborghini Aventador?

Новата KIA Forte е компактен седан со динамичен лик и спортски претензии – но како се...

Регулаторна: Горивата поскапуваат за еден денар!

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ цените на горивата се...

Citroën најавува нов знаменосец со кој ќе ги замени C5 и C6

Францускиот бренд познат по посветеноста на комфорот најави дека подготвува нов знаменосец...

Панорама: Новиот, 280-коњски Renault Megane RS!

Новиот Renault Megane RS ќе се обиде повторно да постави нови стандарди во сегментот, а алатките кои...

DAKAR 2018: Втора круна за Carlos Sainz, трета последователна за Peugeot!

Легендарниот возач Carlos Sainz ја освои својата втора Dakar-титула во своето Peugeot 3008 DKR, а...

Mercedes-AMG ја претстави новата 53 серија – преку електрификација до зголемена моќност!

Mercedes-AMG ја воведува новата 53-серија која ќе користи електрификација на автомобилите за да...

Концептот Nissan Xmotion најавува поагресивен изглед кај идните кросовери

Nissan во Детроит го претстави новиот Xmotion концепт, кој ја најавува новата дизајнерска насока...