full screen background image
Search

ТАГ: ,

Ford подготви Ranger Raptor со 210 коњски сили и спортски додатоци!

По неверојатниот успех на F-150 Raptor, момците од Ford одлучија да додадат уште еден Raptor пик-ап во...

Први официјални фотографии од новиот Hyundai Santa Fe

Големиот SUV на Hyundai влегува во својата најнова генерација – а ние ви ги пренесуваме првите...

Во Женева пристигнува и освежената Mazda 6; ќе дебитира Skyactiv-X технологијата!

Освежената Mazda 6 ќе пристигне во Женева – и тоа во караванска изведба, а со неа ќе дебитира...

Утринска Гимнастика: Porsche 718 Boxster GTS и возачките обувки

Во најновото видео за 718 Boxster GTS, луѓето од Porsche го разгледуваат ефектот кој спортскиот...

РКЕ: Бензинот поскапува, дизелот поевтинува

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку моменти ги објави новите цени на...

Дали и Peugeot ќе влезе во Coupe-SUV борбата?

Инспирирани од успехот на 2008, 3008 и 5008, Французите подготвуваат нов додаток во SUV гамата –...

ПРЕМИЕРА: Ова е целосно-новата Mercedes-Benz A-Класа!

По долгата најава, Mercedes-Benz конечно ја претстави новата A-Class која доаѓа на нова платформа, со...

Сакате мега-караван? Audi RS6 Performance Nogaro Edition има до 705 коњски сили!

Audi во соработка со „матичниот“ тјунер ABT претстави мега-изведба на веќе мега-караванот RS6,...

Skoda во Женева ќе најави нов урбан кросовер со Vision X

Покрај освежената Fabia, Skoda во Женева ќе претстави концепт за нов урбан кросовер кој денес го...

Утринска Гимнастика: Првиот трејлер за TAXI 5!

Годинава пристигнува петтиот дел од популарната Француска комедија TAXI, а првиот трејлер ни...

Во салонот на Ford пристигна луксузниот Mondeo Vignale

Во салонот на Ми Да Гранд Моторс во Скопје пристигна врвната изведба луксузна изведба на Mondeo...

Утринска Гимнастика: 450-коњскиот Audi RS4 се лади..

Одвојте една минута и слушнете ги звуците на супер-спортскиот Audi RS4 како што не сте ги...

Во Европа продадени 100.000 примероци од Mitsubishi Outlander PHEV

Популарноста на плаг-ин хибридните возила е сè поголема, а луѓето од Mitsubishi се пофалија дека...

Утринска Гимнастика: BMW засилено се подготвува за премиерата на новата „Осмица“!

Баварците објавија неколку фотографии и едно видео од новата Серија 8 – каде можеме да...