Утринска Гимнастика: Новата сезона на Top Gear ветува многу повеќе возбуда! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новата сезона на Top Gear ветува многу повеќе возбуда!

BBC го објавија и вториот треилер од 25-тата сезона на Top Gear, кој ни прикажува исечоци од многу возбудливи епизоди.

Веќе сме сведоци дека втората сезона на The Grand Tour е масовно подобрување од првата, а новото најавно видео на Top Gear ветува уште поинтересни претстојни епизоди. Од тука можеме да откриеме дека во новата сезона ќе ги видиме BMW M5, Chevrolet Camaro ZL1 Le, Mclaren 720S, Lexus LC и уште многу други модели, проследени со несекојдневни предизвици.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.