Утринска Гимнастика: Нека живее кралот – Black Panther е главниот лик во новиот спот на Lexus! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Нека живее кралот – Black Panther е главниот лик во новиот спот на Lexus!

Во најава за новиот филм на Marvel универзумот – Black Panther – Lexus гордо ја најавува соработката со видео кое ќе биде пуштено на Super Bowl!

Во краткото видео, главните улоги ги имаат новиот крал на Wakanda – T’Chala и двата врвни модели на јапонскиот луксузен бренд – LC500 и LS 500 F Sport. Филмот наскоро пристигнува во кино-салите, а луксузните модели на Lexus совршено одговараат на хај-тек идентитетот на скриеното кралство Wakanda. Нема потреба да одолговлекуваме – уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.